You are here:  / Ahfa / Wyroby śrubowe

Wyroby śrubowe

post by related

related post

papa-termozgrzewalna-1Przy pracach budowlanych i remontowych wykorzystuje się wiele elementów, w tym także te określane mianem złącznych. Wiele bowiem konstrukcji wymaga stalowego asortymentu w postaci wkrętów, śrub, prętów, nitów i narzędzi niezbędnych do tego, by te wspomniane części spełniały swą rolę, jak należy. Wyróżnić tu można tak zwane wyroby śrubowe.

W tym przypadku oczywistym elementem są śruby. Dzięki nim można skręcić niejedną konstrukcję, wzmocnić ją, doczepić do danej płaszczyzny. Wówczas to taki wyrób posiadający gwint może zostać wkręcony w konkretny, również gwintowany otwór. Niekiedy jednak wygląda to nieco inaczej. Kiedy bowiem do śrub wykorzystuje się nakrętki zasada może wyglądać odmiennie. Może to być wówczas skręcenie jakichś elementów od strony zewnętrznej. Czasem w tym celu będzie trzeba wykorzystać wkrętak, śrubokręt, czy klucz, innym natomiast razem taka śruba, czy nakrętka będzie posiadać motylki, które pozwalają za pomocą dłoni dokręcić określone części.

Swoją rolę mogą też spełnić podkładki. Te nie dość, że zapobiegają przejściu łba śruby przez otwór, to dodatkowo zabezpieczają element przed jego ścieraniem się, ewentualnie zbyt dużym wkręceniem się w daną płaszczyznę. Takie osłonki mogą być wykonane z bardzo wielu materiałów, a zatem zarówno z poszczególnych tworzyw sztucznych, jak i określonych typów stali.

Zobacz także nasze pozostałe artykuły:

Wyroby śrubowe
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)