You are here:  / Apache ecomat / Uniwersalne płytki drukowane

Uniwersalne płytki drukowane

post by related

related post

zabudowa-balkonow-2Możliwość drukowania podzespołów komputerowych i informatycznych znacznie przyspieszyła i usprawniła proces przemysłowego wykorzystywania cyfrowych rozwiązań i automatyki. Nawet bardzo proste linie produkcyjne i automatyczne układy wykorzystują płytki drukowane, na które następnie nanoszone są procesory, pamięci, tranzystory i inne mikroukłady.
Oczywiście takie płytki drukowane nie znalazłyby swojego zastosowania chociażby w budowie komputera osobistego wyższej generacji ? do obsługi doskonałych kart graficznych i potężnych procesorów potrzeba płyt owszem, drukowanych, ale wyższej generacji. Te spotykane w przemyśle płytki drukowane muszą być przede wszystkim proste w konstrukcji i uniwersalne ? są tylko nośnikiem, bazą dla innych podzespołów i elementów, które zostaną do nich przytwierdzone.
Najważniejsze parametry, dzięki którym można odróżnić poszczególne rodziny i kategorie płyt, to oczywiście wymiary. Istnieją także płyty wyspecjalizowane, jak chociażby dwustronne czy do montażu określonych układów jak SMD.

Zobacz także nasze pozostałe artykuły:

Uniwersalne płytki drukowane
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)