You are here:  / Apache ecomat / Rodzaje przyjmowane przez nieruchomość gruntową

Rodzaje przyjmowane przez nieruchomość gruntową

post by related

related post

deweloper (11)Grunty to podstawa istnienia naszej cywilizacji. W średniowieczu były posiadane przez warstwy uprzywilejowane, lecz teraz są w posiadaniu znacznie większych rzesz ludzkich. Pomimo tego, że występują one bardzo obficie, wiedza o ich podstawowych rodzajach według polskiego prawa nie jest zbyt powszechna.
Pierwszy z nich to nieruchomość rolna. Jest to szczególny rodzaj gruntu i  jest definiowany zasadniczo przez sposób użytkowania tej nieruchomości. Jeśli grunt jest lub może być wykorzystywany do prowadzenia rolnej działalności to możemy go spokojnie określić jako rolny.
Drugi typ to nieruchomość leśna, jednak jest to termin dość nieformalny i stosuje się go w oparciu o definicję lasu, jako gruntu. Określamy tak teren o zwartej powierzchni minimalnie jednej dziesiątej hektara pokryty leśnymi uprawami.
Jak widzimy, istnieją dwa główne typy przyjmowane przez nieruchomość gruntową. Można zauważyć, że nie ma tu znaczenia ewentualna architektura. Zazwyczaj nie wlicza jej się do całkowitej ceny danego terenu.

Zobacz także nasze pozostałe artykuły:

Rodzaje przyjmowane przez nieruchomość gruntową
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)