You are here:  / Zwoltex ręczniki sklep internetowy / Cynkowanie galwaniczne

Cynkowanie galwaniczne

post by related

related post

Cynkowanie galwaniczne (2)Galwanizacja przyjęła się jako nazwa dla elektrolitycznych sposobów tworzenia specjalnych, metalowych powłok. Czasami tą dziedzinę nazywa się też galwanostegią, która jest jej bardziej profesjonalnym i specjalistycznym określeniem. Tworzące ją metody kreowania powłok są ściśle związane z metalowymi materiałami.

Wykorzystując te metody, można utworzyć cienką powłokę metaliczną na dowolnym przedmiocie. Zaczyna ona wtedy do niego ściśle przylegać, idealnie i w pełni go zabezpieczając. Powłoka może być wykonana z np. cynku (cynkowanie galwaniczne), cyny (cynowanie), chromu (chromowanie lub miedzi (miedziowanie). Cała dziedzina galwanizacji nauczyła się też wykorzystywać pewne procesy elektrochemiczne. Dzięki temu może tworzyć jeszcze lepsze i bardziej funkcjonalne powłoki o doskonałych właściwościach ochronnych.

Raczej żadnemu budowlańcowi galwanizacja nie jest obca. To obecnie popularna dziedzina, bez której większość powierzchni i przedmiotów metalowych szybko ulegałaby zniszczeniu czy popsuciu.

Zobacz także nasze pozostałe artykuły:

Cynkowanie galwaniczne
1 vote, 4.00 avg. rating (81% score)